آخرین اخبار و جدید ترین نمونه سوالات پیام نور

وبلاگ اطلاع رسانی از اخبار و اطلاعیه های پیام نور

آخرین اخبار و جدید ترین نمونه سوالات پیام نور

وبلاگ اطلاع رسانی از اخبار و اطلاعیه های پیام نور

آخرین اخبار و جدید ترین نمونه سوالات پیام نور

اطلاع از آخرین اخبار پیام نور و دانلود نمونه سوالات پیام نور


پیام نور سوال در تلگرام
https://telegram.me/psoal

۲۵ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

چند درصد دانشجویان پیام نور از وام شهریه متغیر استفاده کردند؟

دانشگاه پیام نور آمار دانشجویانی که ثبت نام وام شهریه متغیر را انجام داده اند را اعلام کرد.

براساس آنچه که دانشگاه پیام نور اعلام کرده است تنها 4 درصد دانشجویان برای وام شهریه متغیر با کارمزد 4 درصد ثبت نام کرده اند.

دکتر تنها ، مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که شهریه ثابت را واریز نموده و نسبت به انتخاب واحد اولیه اقدام نموده اند می توانند از تسهیلات قرض الحسنه جهت شهریه متغیر استفاده نمایند، اظهار داشت: مهلت دریافت وام تا 24 بهمن ماه ادامه دارد و کلیه متقاضیان می توانند با مراجعه به https://loan.irankish.com نسبت به ثبت درخواست دریافت تسهیلات اقدام نمایند.

وی افزود: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، دانشجویان صرفا از طریق اینترنت و بدون نیاز به مراجعه به بانک می توانند نسبت به دریافت وام اقدام نمایند.

مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور در حالی عنوان کرده است که دانشجویان پیام نور استقبال گسترده و ثبت نام بیش از 40 هزار دانشجو برای دریافت وام قرض الحسنه شهریه صورت گرفته است که اگر نگاهی دقیق به موضوع داشته باشیم  ، متوجه خواهیم شد این تعداد شامل تنها 6 درصد دانشجویان پیام نور می شود که نسبت به ثبت نام وام شهریه متغیر اقدام کرده اند !

اگر دانشگاه پیام نور 700 هزار دانشجو داشته باشد 40 هزار نفر یعنی رقمی کمتر از ۶ درصد دانشجویان که با خوشبینانه ترین حالت آن را 6 درصد در نظر گرفته ایم!


 • ۰
 • ۰

برگزاری 8 نشست انتخاباتی در دانشگاه پیام نور لرستان

‌مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام‌نور لرستان گفت: این دانشگاه میتواند نقش بهسزایی را در ترغیب و تشویق مردم برای حضور حداکثری در پای صندوقهای رأی ایفاء کند.

یزدان سهرابی در جلسهای که به منظور ایجاد هماهنگی بین دانشگاه‌ها برای نقشآفرینی در برگزاری باشکوه‌ انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان با حضور دبیران تشکلهای دانشجویی، مدیران فرهنگی و معاونین نهاد رهبری در دانشگاه لرستان برگزار شد، بیان کرد: هشت نشست انتخاباتی با موضوع انتخاب اصلح تا زمان برگزاری انتخابات با استفاده از ظرفیت اساتید در دانشگاه پیام نور لرستان برگزار میشود.

وی افزود: بر اساس بخشنامه ابلاغی هیچ کاندیدایی حق حضور در دانشگاه پیام نور را ندارد اما در مجموع این دانشگاه در راستای روشنگری با موضوع تبیین انتخاب اصلح و همچنین فراهم کردن بستر برای حضور حداکثری مردم در انتخابات تلاش میکند.

مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور لرستان بیان کرد: این دانشگاه با 25 هزار دانشجو و 9 مرکز در سطح استان میتواند نقش بهسزایی را در ترغیب و تشویق مردم برای حضور حداکثری در پای صندوقهای رأی ایفاء کند.

سهرابی همچنین با اشاره به تعدد کاندیداهای تایید صلاحیت شده مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان خرمآباد پیشنهاد داد که دانشگاه‌ها برای برگزاری مناظرههای انتخاباتی بین کاندیداهای خبرگان رهبری پیشقدم شوند.


 • ۰
 • ۰

افزایش تعداد دانشگاه‌های پیام نور مازندران به 18 واحد

رئیس دانشگاه پیام نور مازندران گفت: در سال‌های ابتدایی تنها دو مرکز پیام نور در بهشهر و ساری در دانشگاه پیام‌نور مازندران فعالیت داشت اما اکنون تعداد مراکز و واحدهای پیام نور استان به 18 عدد رسیده است.

اسدالله دیوسالار در مراسم افتتاح دانشگاه پیام نور بهنمیر، دانشگاه پیام نور را مولود انقلاب اسلامی دانست و گفت: دانشگاه پیام نور بر اساس نیاز، برای رعایت عدالت آموزشی توسط شورای انقلاب فرهنگی شکل گرفت.

وی تصریح کرد: در سال‌های ابتدایی تنها دو مرکز پیام نور در بهشهر و ساری فعالیت داشت اما اکنون تعداد مراکز و واحدهای پیام نور استان به 18 عدد رسیده است.

رئیس دانشگاه پیام نور مازندران خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور در مازندران به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی در سطح استان محسوب می‌شود.

دیوسالار اظهار کرد: این دانشگاه حدود 100 هزار فارغ‌التحصیل در سطح استان دارد و مدرک این دانشگاه را نیز دانشگاه‌های دنیا به عنوان مدرکی معتبر قبول دارند.

سیدعلی اسد فرماندار شهرستان بابلسر نیز در این آئین با اشاره به وجود امنیت در کشور و لزوم قدردان بودن در برابر این نعمت گفت: باید در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات هفتم اسفند حضوری شورانگیز داشته باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: در دهه 60 که اینترنت نبود دانشگاه پیام نور با آموزش غیرحضوری، نیمه وقت، و پاره وقت توانست دانشجویانی را تربیت کند که اکنون خودشان دانشجو تربیت می‌کنند.

وی با اشاره به لزوم شناسایی نیازهای آموزشی و ارائه رشته‌های مناسب برای رفع نیاز، تأکید کرد: تلاش شود تا آموزش حرفه محور باشد تا اگر دانشجویانی فارغ التحصیل شدند نگران بیکاری نباشند.

رستگار رئیس دانشگاه پیام نور بهنمیر نیز، اظهار کرد: این دانشگاه در سال 91 کلنگ زنی شد و فعالیت خود را با چهار دانشجو آغاز کرد اما اکنون حدود 700 دانشجو در این مرکز تحصیل می‌کنند که این امر می‌تواند نقطه امیدی برای رسیدن به اهداف‌مان باشد.

رستگار افزود: مجموع هزینه احداث این دانشگاه تا به امروز حدود یک میلیارد و 100میلیون تومان بوده است.

وی یادآور شد: هفت رشته تحصیلی حقوق، حسابداری، مدیریت بازرگانی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، علوم تربیتی و فقه اسلامی در دانشگاه پیام‌نور بهنمیر ارائه می‌شود.


 • ۰
 • ۰

تدابیر دانشگاه پیام نور استان مرکزی برای کاهش فشار پرداخت شهریه به دانشجویان

رییس دانشگاه پیام‌نور استان مرکزی با اشاره به مسائلی که طی هفته های اخیر درخصوص “تعیین مهلت پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه پیام‌نور” مطرح شده و اعتراضات دانشجویان برخی واحد ها را در پی داشته، تدابیر این واحد دانشگاهی برای کاهش فشار پرداخت شهریه به دانشجویان را تشریح کرد.

دکتر هادی غفاری گفت: دانشگاه پیام‌نور از نظر منابع مالی یک دانشگاه نیمه‌دولتی بوده و بودجه تخصیصی توسط دولت‌های مختلف به دانشگاه و سرانه در نظر گرفته شده برای دانشجویان این دانشگاه بسیار پایین‌تر از بودجه تخصیصی و سرانه دانشجویی سایر دانشگاه‌هاست.

وی افزود: در سال جاری که برای هر دانشجو در دانشگاه‌های دولتی حدود 10 میلیون تومان سرانه پیش‌بینی شده است، تقاضای دانشگاه از مسئولان افزایش سرانه دانشجویان دانشگاه پیام‌نور به حداقل یک چهارم سرانه مذکور بود، در حالی که هم اکنون براساس اعلام معاون فرهنگی دانشگاه، سرانه هر دانشجو در دانشگاه پیام‌نور حدود 530 هزار تومان است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان مرکزی گفت: اگر چه این رقم نسبت به سال¬های گذشته رشد داشته و جای تقدیر و تشکر از مسئولان دولتی و مجلس را دارد، اما این موضوع که نشان دهنده‌ تفاوت بسیار زیاد سرانه دانشگاه پیام‌نور نسبت به سایر دانشگاه‌های دولتی است، دانشگاه را ناچار به تامین عمده بودجه خدمات آموزشی، فرهنگی، دانشجویی و … که توسط این مجموعه بزرگ با حدود 500 مرکز و واحد آموزشی در سراسر کشور به حدود 800 هزار دانشجو و چهار هزار عضو هیئت علمی و هزاران مدرس مدعو ارائه می‌شود؛ از محل شهریه‌ای که خود دانشجویان پرداخت می¬کنند کرده است.

غفاری ادامه داد: با وجود این مسئله و لزوم تامین هزینه‌های دانشگاه از محل شهریه‌های دانشجویان، شهریه‌ای که دانشجویان دانشگاه پیام‌نور پرداخت می‌کنند در بین دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی جزو کمترین مبالغ شهریه دانشجویی است، به طوری که متوسط شهریه هر دانشجو در مقطع کارشناسی در ترم قبل حدود 480 هزار تومان و در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حدود یک میلیون و 200 هزار تومان بوده است.

وی تصریح کرد: ویژگی مذکور که از مزایای تحصیل در دانشگاه پیام‌نور بوده و نشان‌دهنده توجه جدی مسئولان دانشگاه به موضوع معیشت دانشجویان و خانواده‌های آنان است به همراه ویژگی بومی‌گزینی دانشگاه و گستردگی آن در سراسر کشور طی این سال‌ها، دانشگاه پیام‌نور را به کانون امید آحاد مردم بویژه اقشار متوسط و پایین جامعه از نظر مالی برای تحصیلات عالیه تبدیل کرده است؛ از این رو مسلما دانشگاه حاضر به از دست دادن این جایگاه نبوده و تمام تلاش خود را در راستای کسب رضایت هرچه بیشتر دانشجویان به عنوان ولی‌نعمتان دانشگاه به کار خواهد بست.

غفاری افزود: با وجود مسائل مذکور، مسلماً تمامی دانشجویان بر این نکته واقف و معترفند که یکی از وظایف دانشجویان در دانشگاه‌هایی که اداره آنها متکی بر شهریه دانشجویی است، از جمله دانشگاه پیام‌نور، پرداخت به موقع شهریه پس از انتخاب واحد در هر ترم تحصیلی است تا دانشگاه بتواند با اتکا به آن خدمات متناسبی را به دانشجویان بویژه در حوزه مسائل آموزشی و فرهنگی ارائه کند.

وی اضافه کرد: بنابراین اگر دانشگاه تاکنون و طی این سال‌ها در خصوص مهلت پرداخت شهریه برای دانشجویان، بازه‌ زمانی طولانی که تا شروع ترم تحصیلی بعد را نیز در برداشته در نظر گرفته بوده و حتی به دانشجویان بدهکار مالی اجازه حضور در آزمون‌های پایان ترم نیز می‌داده در حقیقت این امر مساعدت دانشگاه با دانشجویان بوده که مسئولان دانشگاه نیز تمایل به ادامه این مساعدت داشته و دارند.

رییس دانشگاه پیام‌نور استان مرکزی ادامه داد: مسایل مالی دانشگاه که هم‌اکنون بخشی از آنها به علت کاهش درآمدهای دانشگاه ناشی از کاهش شهریه‌های دریافتی و بخشی دیگر ناشی از انباشته شدن بدهی‌های شهریه دانشجویان به دانشگاه از ترم‌های گذشته تاکنون و بخشی نیز به علت مشکلات مالی ناشی از تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران بود؛ دانشگاه را ناچار به چشم‌پوشی از سیاست مساعدتی و اتخاذ تدابیر قانونی برای دریافت شهریه از دانشجویان کرده است.

وی اظهار کرد: با وجود اینکه پنج ماه از آغاز سال تحصیلی 95-94 گذشته و نیم سال دوم این سال تحصیلی نیز آغاز شده است، هنوز دانشجویان زیادی نسبت به تسویه شهریه ترم گذشته خود اقدام نکرده‌اند، به عنوان مثال در این استان هنوز حدود 15 درصد از شهریه ترم قبل که معادل یک میلیارد و دویست میلیون تومان است، وصول نشده است.

غفاری در ادامه سخنانش از انعکاس نارضایتی دانشجویان و خانواده‌های آنان به مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه در پی تصمیم اتخاذ شده جهت پرداخت شهریه در بازه زمانی کوتاه در نظر گرفته شده علیرغم موجه بودن این تصمیم خبر داد.

وی افزود: تمام مسئولان دانشگاه در سطوح مختلف سازمان مرکزی، استان‌ها و مراکز و واحدها با درک شرایط دانشجویان با جدیت به دنبال اتخاذ تدابیر مناسب‌تر برای رفع مشکلات مالی دانشگاه و ارائه خدمات مطلوب به دانشجویان بدون تحمیل فشار مالی به این عزیزان هستند.

غفاری تصریح کرد: در این راستا، مدتی است دانشگاه درآمدزایی از طریق ظرفیت‌های کمتر مورد توجه خود و جذب کمک‌های مردمی با تشکیل ستاد خیرین دانشگاه و صرفه‌جویی جدی و مدیریت مصرف منابع مالی را در دستور کار خود قرار داده است و تاکنون در این خصوص موفقیت‌هایی را نیز به دست آورده است.

تدابیر دانشگاه برای کاهش فشار ناشی از پرداخت شهریه

رییس دانشگاه پیام‌نور استان مرکزی در خصوص تدابیری که دانشگاه برای کاهش فشار ناشی از پرداخت شهریه به دانشجویان در نظر گرفته است، بیان کرد: دانشگاه پیام‌نور رایزنی‌هایی را با موسسات مالی مختلف به منظور فراهم کردن شرایط اعطای وام شهریه دانشجویی به متقاضیان با شرایط مناسب به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است که دریافت کل مبلغ شهریه طول تحصیل دانشجو به صورت یکجا و به شکل وام قرض‌الحسنه یا کم‌بهره یکی از راهکارهای در دست بررسی است.

وی اضافه کرد: همچنین طبق روالی که از سال‌های گذشته تاکنون مرسوم بوده، براساس اعتبارات تخصیص داده شده از سوی صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، دانشگاه اعطای وام قرض‌الحسنه شهریه که در دوره کارشناسی حداکثر به مدت هشت ترم و برای هر ترم 300 هزار تومان، در دوره کارشناسی ارشد حداکثر به مدت چهار ترم و برای هر ترم یک میلیون و 150 هزار تومان و در دوره دکتری برای هر ترم مبلغ دو میلیون و 500 هزار تومان با معرفی تنها یک ضامن رسمی یا پیمانی و بدون مراجعه به بانک و بازپرداخت پس از اتمام تحصیلات است را نیز در برنامه‌های خود دارد.

غفاری همچنین اعلام کرد: طبق اعلام معاون اداری مالی دانشگاه پیام‌نور، براساس روالی که در ترم‌های تحصیلی گذشته نیز اجرا می‌شد، امکان تقسیط شهریه متغیر برای دانشجویان دارای شرایط خاص، به منظور بازپرداخت آن در بازه زمانی گسترده‌تر فراهم است و لازم است دانشجویان در این خصوص جزئیات را از مرکز و واحد محل تحصیل خود پیگیری کنند.

علت افزایش شهریه گروهی از دانشجویان مهمان

وی با توجه به مسائل مطرح شده در خصوص شهریه به موضوع افزایش شهریه دانشجویان مهمان اشاره کرد و گفت: در خصوص افزایش شهریه دانشجویان مهمان نیز با توجه به بحث‌های صورت گرفته، علت تصمیم دانشگاه برای افزایش شهریه گروهی از دانشجویان مهمان، لزوم مدیریت تقاضاهای مهمان دانشجویان بود، چرا که در طول سال‌های اخیر به صورت مکرر مشاهده شده بود که درصد بسیار زیادی از دانشجویان یک مرکز و واحد به سبب اینکه در شهر یا منطقه دیگری سکونت داشتند، علیرغم اینکه به میل و اراده خودشان نسبت به انتخاب مرکز مبدأ برای تحصیل اقدام کرده بودند؛ بلافاصله پس از قبولی یا در طول تحصیل، متقاضی مهمان شدن به مرکز دانشگاهی محل سکونت خود می‌شدند.

غفاری افزود: دانشگاه نیز با وجود تعیین شرایط مهمان شدن و ابلاغ آن، از طرف دانشجویان و با ارائه توصیه‌نامه از طرف اشخاص و ارگان‌های مختلف جهت مساعدت با درخواست مهمانی تحت فشار قرار داشت و عملا به اجبار با بسیاری از درخواست‌هایی که حتی شرایط مهمانی را نداشتند، موافقت می‌کرد و این امر باعث شده بود که بعضی از مراکز و واحدهای دانشگاه رو به تعطیلی گذاشته و بعضی واحد‌های دیگر که در مراکز جمعیتی کشور قرار داشتند با افزایش بدون برنامه و پیش‌بینی نشده دانشجو مواجه شده و این موضوع در نهایت منتج به مشکلات عدیده‌ای برای دانشگاه شد.

وی تصریح کرد: از این رو، بر اساس مصوبه جلسه شماره 108 مورخ بیستم اسفندماه سال 1391 شورای دانشگاه، مقرر شد صرفاً شهریه متغیر دانشجویانی که از ناحیه پایین‌تر به ناحیه بالاتر مهمان می‌شوند با اعمال ضرایبی افزایش پیدا کند و این موضوع در آیین‌نامه آموزشی جدید دانشگاه با ذکر جزئیات درج و در تیرماه 92 به تمامی مراکز دانشگاهی پیام‌نور ابلاغ شد و متن آیین‌نامه نیز در پورتال دانشگاه در دسترس دانشجویان قرار گرفت.

رییس دانشگاه پیام‌نور استان مرکزی تاکید کرد: البته این افزایش یک ترم پس از ابلاغ و از نیم سال دوم سال تحصیلی 94-93 اجرایی شده است و هم‌اکنون نیز در هنگام ارائه درخواست مهمان توسط دانشجو، موضوع افزایش شهریه توسط سیستم گلستان و توسط کارشناسان دانشگاه به وی تذکر داده می‌شود.

غفاری براساس این اظهارات افزود: اولاً افزایش شهریه دانشجویان مهمان فقط مختص به شهریه متغیر، آن هم با اعمال ضریب 1.6 ( برای مهمان شدن از مراکز و واحدهای ناحیه پایین ترم به بالاتر)، 1.8 (برای مهمان شدن به مراکز استان‌ها) و 2 (برای متقاضیان مهمان به مراکز چهارگانه شهر تهران) است نه تمام شهریه؛ دوماً این افزایش شامل تمام دانشجویان مهمان نمی‌شود بلکه صرفاً شامل دانشجویانی می‌شود که از نواحی دانشگاهی پایین‌تر به نواحی دانشگاهی بالاتر یا به مراکز استان‌ها و مراکز چهارگانه تهران مهمان می‌شوند.

علت افزایش سالانه شهریه ثابت

وی درخصوص شهریه ثابت اضافه کرد: ممکن است برای بعضی از دانشجویان و خانواده‌های آنان این سوال مطرح باشد که علت افزایش سالانه شهریه ثابت چیست در حالی که شهریه ثابت همانطور که از اسم آن مشخص است باید در طول تحصیل دانشجو ثابت بوده و تغییر نداشته باشد؛ باید بگویم این برداشت ناشی از تعریف اشتباه و غلطی است که از شهریه ثابت در بین جامعه وجود دارد، شهریه ثابت در حقیقت شهریه‌ای است که دانشجو بدون در نظر گرفتن تعداد و نوع واحدهای اخذ شده در ترم باید برای هزینه‌های ثابت خدماتی که در طول سال تحصیلی به وی ارائه می‌شود، پرداخت کند.

غفاری گفت: بنابر این شهریه ثابت تحت این عنوان نامگذاری شده که مربوط به هزینه‌های ثابت دانشجو در طول ترم است. در دانشگاه پیام‌نور نیز همانند سایر دانشگاه‌ها، شهریه ثابت و متغیر در هر سال تحصیلی با مصوبه هیئت امنای دانشگاه پیام‌نور متناسب با اوضاع مالی کشور در آن سال تعیین می‌شود.

رییس دانشگاه پیام‌نور استان مرکزی در پایان مجدداً به دانشجویان و خانواده‌های آنان اطمینان خاطر داد که مسئولان دانشگاه پیام‌نور با اعتقاد عمیق به لزوم تکریم مقام علم و دانشجو به صورت جدی در پی فراهم کردن شرایط مناسب برای تحصیل دانشجویان از هر جهت بخصوص با رفع نگرانی‌های مالی آنان بوده و از هیچگونه تلاشی برای رفع مشکلات و دغدغه‌های آنان و نیل به این هدف فروگذار نخواهند کرد.


 • ۰
 • ۰

اطلاعیه مهم دانشگاه پیام نور درباره پرداخت شهریه متغیر / فوری و مهم

دانشگاه پیام نور در اطلاعیه ای مهم نحوه پرداخت شهریه متغیر را اعلام کرد / تغییر تصمیم در مورد نحوه پرداخت شهریه متغییر

دانشگاه پیام نور در اطلاعیه ای که صبح روز جمعه 23 بهمن منتشر کرد نحوه پرداخت شهریه متغیر دانشجویان این دانشگاه را اعلام کرد. متن اطلاعیه درج شده در سایت سازمان مرکزی پیام نور به شرح زیر می باشد:

ضمن تبریک یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند زمان حذف و اضافه دانشگاه از تاریخ 26 بهمن  لغایت 4 اسفند ماه می باشد و دانشجویان  گرامی می توانند مطابق تقویم دانشگاهی در تاریخ یاد شده نسبت به انتخاب واحد نیز اقدام نمایند.

لازم به ذکر است کلیه دانشجویان جهت پرداخت شهریه متغییر نیمسال جاری خود می توانند به یکی از دو روش زیر اقدام نمایند:

1- دانشجویان  در صورت تمایل به دریافت تسهیلات قرض الحسنه  بانک تجارت و پرداخت شهریه از این طریق می توانند در سامانه گلستان و از طریق لینک اقدام به ثبت نام نمایند.

2- دانشجویانی که از تسهیلات قرض الحسنه استفاده نمی کنند می توانند تا ده روز قبل از امتحانات نسبت به تسویه حساب کامل شهریه خود اقدام نمایند.”


 • ۰
 • ۰

دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد پلمپ شد

ساختمان اداری دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد به دلیل تغییر کاربری مسکونی به اداری پلمپ شد.

دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد واقع در خیابان گلستان 6 ، شهر یاسوج به علت تغییری کاربری مسکونی ساختمان به اداری توسط اجرائیات شهرداری یاسوج و با استناد به حکم کمیسیون ماده 100 پلمپ شد.

شهردار یاسوج در جمع خبرنگاران گفت: کاربری ساختمان دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد مسکونی است که دانشگاه آن را به اداری تغییر داده است.

محمد علی جاوید با بیان اینکه دانشگاه پیام نور اقدام به خرید ساختمان مسکونی بدون استعلام و هماهنگی با شهرداری و تغییر کاربری آن به اداری نموده است، افزود: ظرفیت پارکینگ اداری بیشتر از پارکینگ مسکونی است، لذا پارکینگ ساختمان دانشگاه پیام نور مشکلاتی را برای ساکنان خیابان گلستان 6 ایجاد کرده بود.

وی تصریح کرد: چندین بار در طول دو سال گذشته با دانشگاه پیام نور مکاتبه کردیم و موضوع خلاف قانون بودن کاربری اداری برای این ساختمان را به مسئولان این دانشگاه اطلاع دادیم اما متاسفانه کم توجهی کردند.

شهردار یاسوج با بیان اینکه کمیسیون ماده 100 رای به پلمب ساختمان دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد صادر کرد، خاطرنشان کرد: این رای امروز توسط اداره اجرائیات شهرداری یاسوج اجرا شد و برای رفع پلمب آن یا کمیسیون ماده 100 و یا کمیسیون تجدید نظر باید رأی صادر نمایند.

وی افزود: برای تغییر کاربری از مسکونی به اداری نیز حتما باید کمسیون ماده 5 موافقت نماید و در غیر اینصورت این ساختمان باید به کاربری اولیه خود بازگردد.

جاوید با اشاره به اینکه تخلفات ساختمانی زیادی در شهر یاسوج وجود دارد، اظهار کرد: شهرداری یا راسا برای بررسی و کشف این تخلفات اقدام می نماید و یا براساس گزارشات مردمی به بررسی تخلفات ساختمانی می پردازد که در مورد دانشگاه پیام نور ظرفیت کم پارکینگ و حجم بالای خودروهای دانشجویان و کارکنان دانشگاه موجب نارضایتی شدید ساکنان این خیابان شد.

شهردار یاسوج از طرح بیش از دو هزار پرونده در کمیسیون های ماده 100 و تجدید نظر در سال 1394 خبر داد.

رئیس اداره اجرائیات شهرداری یاسوج نیز علت پلمپ ساختمان دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد را کاربری خلاف مفاد پروانه ساختمانی و مقررات شهرسازی عنوان کرد.

کرم الله غلامیان افزود: ساختمان این دانشگاه امروز با حکم کمیسیون ماده 100 توسط اداره اجرائیات شهرداری یاسوج و پس از رویت حکم توسط معاون دانشگاه و کارکنان آن پلمپ شد.

وی تصریح کرد: شهرداری مکاتبات زیادی را با دانشگاه پیام نور پیش از پلمپ انجام داد و همچنین رای کمیسیون ماده 100 را نیز برای مسئولان این دانشگاه ارسال کرد اما پاسخی دریافت ننمود.


 • ۰
 • ۰

برگزاری همایش ایده شو در دانشگاه پیام نور هرمزگان

دکتر صمد حمزه ئی رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در همایش ایده شو گفت:88 ایده در این همایش دریافت شده است که 14 ایده برتر توسط داوران انتخاب شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان افزود:برای انتخاب ایده،شاخص نو بودن ایده و مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی و قابلیت اجرایی مد نظر بوده است.

دکتر حمزه ئی با اشاره به کارآفرینی و نسل سوم دانشگاهها اظهار داشت:دانشجویان باید برای شغل آینده ی خود تخصص و مهارت لازم را فراگیرند که دیگر نیاز به استخدام در ادارات دولتی نداشته باشند.

وی تصریح کرد: بازار آینده حر کت به سمت فن آوری و تکنولوژی می باشد و مشاغل از حالت سنتی به سمت مدرن تغییر خواهد کرد و کسی در این بازار موفق خواهد بود که مهارت و تخصص لازم را داشته باشد.

دکتر حمزه ئی افزود: دانشجویان باید یک بخشی از وقت خود را در صرف یادگیری مهارت های کار آفرینی نمایند تا بتوانند اشتغال و آینده ی خود را تضمین کنند.

گفتنی است مراسم ایده شو با حضور پرشور دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در مرکز بندرعباس برگزار شد و از بین این 14 ایده به سه ایده برتر جوایز تعلق گرفت.

میلاد شرفی ایده پاک کننده کف کفش خودکار نفر اول ، بهاره داوود پور ایده بستنی عرقیجات سنتی نفر دوم و مرضیه امیری ایده خانه فرهنگ هرمزگان به عنوان نفر سوم معرفی شدند.


 • ۰
 • ۰

برگزاری آیین اختتامیه سلسله یادواره های 175 شهید غواص در دانشگاه پیام نور خوزستان

آئین اختتامیه سلسله یادواره‌های 175 شهید غواص، با تجلیل از خانواده شهدای غواص و مدافع حرم در دانشگاه پیام نور استان خوزستان برگزار شد.

دکتر کریم نجفی‌ برزگر معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور در این مراسم اظهار کرد: خلوص در عبادت و نیت در همه ابعاد زندگی امام راحل (ره) وجود داشت و همین امر موجب پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد و فرزندان انقلاب نیز با دست کشیدن از دنیای مادی و نثار جان خود این پیروزی شیرین را تقدیم ملت ایران کردند.

دکتر نجفی برزگر با بیان این‌که آینده انقلاب اسلامی نیز با تمسک به شهیدان رقم می خورد، افزود: ثبات انقلاب اسلامی و پیشرفت کشور با الگو گرفتن از شهدا میسر میشود.

رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان نیز در این مراسم مهم‌ترین امر در نزدیک‌شدن عمل نوجوانان و جوانان به رویکرد شهدا را عبادت و خلوص اعمال دانست و افزود: شهدا با رضایت‌مندی تمام جان خود را به خداوند تقدیم کردند. آن‌ها به دنبال ساختن کشور بودند و با رفتنشان با همه ما اتمام حجت کردند و نباید رسم آن‌ها را از یاد ببریم بلکه باید پیرو عملی سیره آن‌ها باشیم.

این مراسم با حضور مسئولان کشوری دانشگاه پیام نور و مسئولان استانی و آیات عظام سید محمدعلی موسوی جزایری و سید علی شفیعی نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری همراه بود.

همچنین در اختتامیه این سلسله یادواره‌ها از خانواده‌های غواصان شهید بایمانی‌نژاد، منوچهر تنگسیری، عیسی جابری و علی نبوی تجلیل شد. در این مراسم احمد حیاری مدافع حرم اهل‌بیت(ع) دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز شوش و جانباز مدافع حرم حضرت زینب(س) سید حسن موسوی نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.


 • ۰
 • ۰

انتصاب دانشجوی پیام نورخمین به عنوان بازرس اتحادیه انجمن های علمی روانشناسی و مشاوره ایران

طی حکمی از سوی سید علی متولی حقی، دبیر کل اتحادیه انجمن های علمی – دانشجویی، روانشناسی و مشاوره ایران، دانشجوی رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور خمین به سمت بازرس اصلی اتحادیه انجمن های علمی، دانشجویی، روانشناسی و مشاوره کشور منصوب شد.

دومین مجمع عمومی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی روانشناسی و مشاوره کشور با حضور 32 نفر از دبیران و نمایندگان انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و کارشناس انجمن‌های علمی – دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در آن نشست موضوعاتی از قبیل ارائه گزارش فعالیت سال گذشته، تصحیح و تصویب اساسنامه جدید، انتخابات شورای مرکزی، تشکیل کمیته‌ها و انتخاب سرپرست کمیته‌ها و همچنین برنامه‌ریزی سالانه اتحادیه در دستور کار قرارگرفت.

پس از برگزاری انتخابات، اعضای شورای مرکزی و بازرسان اتحادیه مشخص شد که سهیل هاشمی، دانشجوی روانشناسی دانشگاه پیام نور خمین، به سمت بازرس اصلی کمیته منصوب شد و همچنین علی کلوندی و هژیر محمودی پناه (دانشگاه کردستان)، زهره هاشمی نسب (دانشگاه شهید بهشتی)، محمدصادق توکلیان(دانشگاه فردوسی مشهد)، امین شادمان (دانشگاه بیرجند)، بهاره شهنازی (دانشگاه سیستان و بلوچستان)، زهرا شاه وردی (دانشگاه مازندران)به عنوان اعضای شورای مرکزی و مهرزاد امیدوار (دانشگاه گیلان) به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش، در این نشست علی کلوند، عضو انتخابی شورای مرکزی دانشگاه کردستان، از طرف سایر اعضای شورای مرکزی به عنوان دبیر دومین مجمع عمومی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی روان شناسی و مشاوره انتخاب شد.

 


 • ۰
 • ۰

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 95-94 پیام نور

لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 95-94 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 95-94 پیام نور که اکنون برای شما گذاشته شده به صورت رسمی اعلام شده و قابل اطمینان است.

ابتدا رشته خود را در جداول زیر پیدا کنید و بر روی گروه علمی رشته خود کلیک تا به صفحه لیست ارائه دروس و منابع درسی رشته خود منتقل شوید.

 

جداول لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 95-94 پیام نور زیر به صورت خودکار به روز می شود و با تغییرات در منابع و لیست ارائه دروس نیز به روز می شوند

 

________________________________________

تمام لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 95-94 پیام نور به صورت فایل پی دی اف می باشد که برای استفاده از آنها باید برنامه ای را جهت باز کردن فایلهای پی دی اف – PDF – داشته باشید که با برنامه کم حجم زیر می توانید منابع و لیست ارائه دروس را مشاهده نمایید.

 

 

این لیست ها به صورت رسمی از طرف دانشگاه پیام نور منتشر شده است

________________________________________

لیست ارائه دروس پیام نور : لیستی که برای دانشجویان کارشناسی به صورت ۸ ترمه و برای دانشجویان ارشد ۳ تا ۵ ترمه ارائه می شود را لیست ارائه دروس می گویند در واقع همان واحدهایی می باشد که دانشجو در طول دوران تحصیل باید بگذراند.و به نوعی یک برنامه ریزی جامع درسی توسط خود دانشگاه برای دانشجو که به عنوان راهنما ارائه شده است و به دانشجو می گوید که بهتر است در هر ترم چه دروسی را انتخاب کند. نکته مهم در این لیست پیش نیاز همنیاز های مشخص شده برای هر درس می باشد که دانشجو ملزم به رعایت آنها می باشد یعنی حتما باید رعایت کنید. از نکات قابل ذکر دیگر اینکه ممکن است این لیست هر ترم عوض شود.

لیست منابع درسی پیام نور : یکی از مهمترین مواردی که دانشجو در کل دوران تحصیل با آن روبرو می باشد لیست منابع درسی می باشد در این لیست دقیقا مشخص شده است که برای هر درسی که انتخاب کرده اید چه کتابی را باید مطالعه کنید حتی حذفیات نیز در این لیست نوشته شده است اما یک نکته مهم درباره لیست منابع نوع امتحان هر درس است ! یعنی تستی یا تشریحی بودن هر درسی نیز در لیست منابع درسی مشخص شده است پس ملاک امتحان پایانی اینکه از چه کتابی و چه فصل هایی و تستی یا تشریحی بودن آن در لیست منابع درسی مشخص شده است.

________________________________________

لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 95-94 پیام نور برای کلیه دانشجویان با ورودی های آزمون سراسری و آزمون فراگیر و دانشجویان مرکز بین الملل قابل ارائه است شایان ذکر است وضعیت منابع دروس در متعاقبا اعلام خواهد شد

 

کلیه لینک های غیر فعال در هر مقطع و رشته ی تحصیلی متعاقبا اعلام می گردد – صبور باشید

در حال حاضر لینک مربوط به منابع درسی به تدریج در حال فعال شدن هستند

به اطلاع کلیه دانشجویان محترم و مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور می رساند که وضعیت منابع نیمسال دوم سال تحصیلی 95-94 در پورتال دانشگاه در حال بروز رسانی می باشد

دانشجویان مقطع کارشناسی دقت داشته باشید برای دریافت منابع نیمسال دوم باید فایل قسمت “وضعیت منابع نیمسال دوم” رو دریافت فرمایید – در صورتی که غیرفعال می باشد به دلیل بروزرسانی است که صبور باشید تا فعال شود